Petrovku stavěli s nejvýše postaveným jeřábem v republice

17.01.2018

Špindlerův Mlýn - Výrazným způsobem pokročila výstavba nové Petrovy boudy v Krkonoších.

Stavba na hřebenech hor, ve výšce 1288 metrů nad mořem, přinesla několik mimořádných situací, vyplývajících z náročných podmínek. „Od začátku je tato stavba pro nás velkou výzvou. Na složité klimatické podmínky jsme zvyklí, nicméně takto rozsáhlé objekty se dnes v těchto partiích Krkonoš přeci jen staví ojediněle,“ poznamenal Martin Javůrek z vrchlabské společnosti STAS, která je generálním dodavatelem. „Svým objemem vyžadovala nová Petrovka pro zhotovení hrubé stavby osazení věžového jeřábu, což bylo samo o sobě unikátní a byl to nejvýše postavený jeřáb v celé republice. Dopravit jeřáb na staveniště bylo nesmírně obtížné kvůli velkému převýšení a charakteru místních horských komunikací. Také užívání jeřábu bylo často omezené silným větrem a mlžným oparem snižující viditelnost na pár metrů,“ popsal úskalí práce na hřebenech.

(...)

Výstavba Petrovy boudy bude pokračovat na jaře, o termínu rozhodne počasí. Loni se začínalo po Velikonocích. „I přes náročné podmínky jedeme podle harmonogramu a výstavba spěje ke zdárnému dokončení. V letošním roce na stavbu nasazujeme naše nejlepší stavbyvedoucí, kteří jsou zejména zaměřeni na kvalitu a detaily,“ uvedl Martin Javůrek, obchodní ředitel STAS Vrchlabí.

Celý článek: https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/petrovku-staveli-s-nejvyse-postavenym-jerabem-v-republice-20180117.html

Foto: