Polské zlodějské gangy ničí Petrovku. Přivezly si žebříky a kradly na střeše

28.08.2018

Přivezli si vlastní žebříky, po kterých vylezli na střechy a ukradli osazenou plechovou krytinu se žlaby a svody. Nabourali se do uzamčených budov a odcizili nářadí tesařům a kameníkům za statisíce. Kolem stavby nové Petrovy boudy proudí hodně návštěvníků hor, kteří se zájmem sledují stavební činnosti v jedinečném horském prostředí na místě vyhořelého objektu.

Ale tihle nezvaní hosté zaměřili svůj zájem o Petrovku jiným směrem. „Jednalo se o gang polských zlodějů, kteří Petrovu boudu navštívili několikrát,“ řekl Deníku Martin Javůrek, obchodní ředitel vrchlabské společnosti STAS, která výstavbu realizuje. „Ihned po první návštěvě zlodějů jsme provedli elektronická bezpečnostní opatření, která vedla k dopadení dvou pachatelů a jejich stíhání Policií ČR,“ dodal.

...

DOKONČÍ JI PŘÍŠTÍ ROK
Stavba nové Petrovy boudy začala v květnu 2016 a je v poslední etapě. „Stavba v takto specifických horských podmínkách (1285 m) a se všemi možnými překážkami a technologickou náročností spěje ke zdárnému dokončení v příštím roce. Letošní zimu budou objekty temperovány a de facto řada technologií bude mít zkušební provoz,“ vysvětlil obchodní ředitel STAS Vrchlabí. Vlastník objektu, společnost Snowy Chalet, počítá s otevřením na Silvestra 2019.

Celý článek: https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/polske-zlodejske-gangy-nici-petrovku-privezly-si-zebriky-a-kradly-na-strese-20180822.html

DENÍK/Michal Fanta Foto: DENÍK/Michal Fanta
DENÍK/Michal Fanta Foto: DENÍK/Michal Fanta